Organisation

Nordic Cross är ett varumärke inom CAAM Fund Services AB som står under Finansinspektionens tillsyn, använder PWC för revision och KPMG för oberoende granskning. CAAM Fund Services ägs av Carneo – Nordens största oberoende kapitalförvaltningsgrupp. Mer ingående information om Carneo-gruppen finner ni på bolagets hemsida.

CAAM Fund Services organisationsnummer är 556648-6832.

Team

Andreas Uller

CEO CAAM Fund Services

+46 72 402 50 99

andreas.uller@carneoam.com

Anna Tropp

Head of Communications

+46 72 230 94 17

anna.tropp@carneoam.com

Clara Ahre Johnson

Middle Office Manager

+46 703 35 72 72

clara.ahre.johnson@carneoam.com

Jens Lindskog

COO CAAM FUND SERVICES AB

+46 73 354 41 93

jens.lindskog@carneoam.com

Joakim Stenberg

Investor Relations

+46 705 535 267

joakim.stenberg@nordiccross.com

Ludwig Holmgren

Head of Sales and Business Development

+46 702 18 72 20

ludwig.holmgren@carneoam.com

Martin Almemark

Middle Office Manager

+46 70 172 36 20

martin.almemark@carneoam.com

Sebastian Uddén

Investor Relations

+46 708 289 111

sebastian.udden@nordiccross.com

Ulf Strömsten

Portfolio Manager

+46 734 401 660

ulf.stromsten@nordiccross.com